Gadgets

A Porsche Taycan 4S és a Turbo S elektromos autók 13 rekordot döntöttek (2 fénykép + videó)

Porsche 1970 óta, folyamatosanRekordokat döntött a kenti Brands Hatch 1000 km-es körversenyén. Az elmúlt években a Porsche új, teljesen elektromos járműveket vezetett be a versenypályára, amelyek megerősítették a vállalat hírnevét gyors és tartós autók gyártójaként. A Porsche Taycan elektromos sportkocsi már rekordokat ért el a Nürburgring, a Nardo és a Hockenheim pályákon. A Porsche Taycan 4S és a Porsche Taycan Turbo S sportkocsinak a Brands Hatch-nál végzett módosításai 13 országos rekordot döntöttek Angliában.

A híres Brands Hatch hurokHatch Circuit) nem egyszer rendezett prémium versenyeket. Itt rendezték meg az Európai Nagydíj, a Forma-1 szakaszait, rendszeresen a Brit Nagydíjat, valamint itt rendezik a nemzetközi autóbuszok versenyeit a standard autók között.

Még 1970-ben létrehozta a Porscherekord 1000 km-es állóképességi versenyben, amikor a Porsche 917 legközelebbi versenyzőjét 5 körrel megveri. 14 év után az autógyártók elfoglalták az első hat díjat, és a győztes 1984 júliusában a Porsche 956 lett.

Tereptárgy a Porsche elektromos sportautók számáraA 13 brit rekordot elért Taycan 4S és Porsche Taycan Turbo S versenyt 2020 decemberében tartották, de az eseményről készült részletes jelentés csak februárban jelent meg a Porsche hivatalos honlapján.

A német autógyártó Indy-t hozta a pályáraelektromos elektromos szedánok, amelyeket kiváló versenyzők, köztük Richard Attwood, Jonathan Palmer (a Forma-1 versenyzője), Harry King (Porsche Carrera Kupa GB 2020 bajnoka) és James Dorlin (az Egyesült Királyság Porsche Sprint Challenge bajnoka) hajtanak.

A verseny 07: 00-kor kezdődött és 20-kor ért véget:00 és az útvonal jelentős részét sötétségben győzte le. Ugyanakkor szakaszos esőzések csúszóssá tették a pályát, ami megnehezítette az éles kanyarok áthaladását a körpályán.

A verseny eredményei szerint az elektromos járművek kategóriájában1000 kg-nál nagyobb tömeggel a Taycan 4S az 50 km-es, 50 mérföldes, 100 km-es, 500 km-es, 500 mérföldes és 1000 km-es legyőzéséhez szükséges idő rekordja lett, amikor álló helyzetből indult. Emellett rekordot döntöttek az egy óra alatt álló helyzetből megtett távolságról, amely 98,192 km volt.

A második német elektromos autó, a Porsche TaycanAz ugyanabba a kategóriába tartozó Turbo S 200 km, 100 mérföld és 200 mérföld rekordot tart. Rekordot döntöttek az álló helyzetből három óra alatt megtett távolságról is - 252,356 km, hat óráról - 450,065 km és 12 óráról - 915,762 km.

Az akkumulátorok maximális sebességeA 270 kWh-os Porsche Turbo töltőállomás használatával a Performance Plus akkumulátort mindössze 22,5 perc alatt 93,4 kWh-ra töltötték 5-ről 80 százalékra, ami rendkívül fontos volt egy ilyen verseny szempontjából. A Taycan kifinomult hőkezelése bebizonyosodott, hogy az autók további jelentős előnye az újratöltés során. A nagyfeszültségű alkatrészek hűtésére és fűtésére használt, rendkívül hatékony intelligens rendszer megakadályozza a túlzott hő okozta potenciális energiaveszteséget, és optimalizálja a töltés hőmérsékletét. Ennek eredményeként a Porsche Taycan 4S három órát töltött 1000 kilométeren keresztül hat megállóban, és a töltést átlagosan 5 és 85% között hajtották végre.

Forrás: porsche