Gadgeti

Najbrži od Teslina modela (video)

Tesla automobili su se više puta pokazalisami tijekom natjecanja na trkačkim stazama u konkurenciji s natjecateljima, pa čak i postavili svjetske brzinske rekorde svojoj klasi. Međutim, na zadnjem natjecanju sudjelovali su samo Tesla električni automobili izrađeni u različitim modifikacijama. Naslov najbrže proizvodne limuzine igrao se na tradicionalnoj kratkoj udaljenosti od četvrt milje.

Sudjelovanje u utrci povjereno je vrhumodifikacije Teslina proizvodna električna vozila. Auto Model 3 Performance ima dva motora ukupne snage 490 KS, sposobnih razvijati okretni moment od 660 Nm ukupne mase 1847 kg. Drugi sudionik u natjecanju Model S Performance s motorima snage 825 KS, okretnim momentom od 1300 Nm i masom od 2241 kg. Treći automobil bio je Model X P100D s motorom snage 795 KS, okretnim momentom od 1140 Nm i masom od 2487 kg.

U utrci održanoj na mokrom dijelu staze,Dug 402 metra na prvom mjestu bio je Tesla Model S Performance, s najmoćnijim motorom, koji je udaljenost prešao u 11,4 sekunde. Model X P100D zaostajao je za liderom samo 0,1 sekundu i završio je s pokazateljem od 11,5 sekundi, a Model 3 bio je na trećem mjestu, svladavši zadanu udaljenost za 11,8 sekundi. Dodatno natjecanje, čiji se start odvijao brzinom od oko 80 km / h, dovelo je i do pobjede modela S.

Međutim, unatoč porazu od njegove braćeModel 3 ima rezultate bliske liderima i ne pokazuje katastrofalno zaostajanje, unatoč činjenici da je snaga motora značajno inferiorna od vodećih, a cijena je gotovo upola manja.